Manželská poradna a rodinná poradna v centru Prahy

pro Vás http://www.ro­vena.info

Přemýšlíte, jak dál v manželství, v partnerství, že prožíváte partnerskou krizi. Rádi byste se tedy cítili lépe v souvislosti s parterstvím a hledáte způsob, jak na to? Uvažujete o návštěvě manželské poradny nebo terapeuta pro páry?

Co Vás čeká u manželského poradce nebo-li terapeuta pro páry?
Každé setkání je jedinečné.


Mohu odpovědět v obecné rovině. Nejprve se navzájem seznámíme. Je příjemné, když oba přijdete spolu, přestože jsou chvíle, kdy mohu hovořit s každým z Vás zvlášť, to vše se odvíjí od situace. První setkání obvykle věnujeme základnímu poznání ohniska potíží Pokud je to možné, již na prvním setkání učiníme první krok, krůček k nápravě. V závěru schůzky obvykle navrhnu další postup, který je pro Váš pár vhodný.


S jakými problémy se na mne klienti v souvislosti s partnerstvím nejčastěji obracejí?
Obvykle se jedná o partnerskou krizi např. o komunikaci v páru, o citové oddálení se, o sexuální nesoulad. Problémy v partnerství samozřejmě zahrnují nevěru, milostný trojúhelník, žárlivost.
Nezřídka se na mne obracíte i tehdy, když prožíváte rozchod či rozvod, protože v tak náročném období hledáte efektivní cestu k harmonii k minulosti – přítomnosti – budoucnosti.

Nejprve se navzájem seznámíme. Je příjemné, když oba přijdete spolu, přestože jsou chvíle, kdy mohu hovořit s každým z Vás zvlášť, to vše se odvíjí od situace. První setkání obvykle věnujeme základnímu poznání ohniska potíží Pokud je to možné, již na prvním setkání učiníme první krok, krůček k nápravě. V závěru schůzky obvykle navrhnu další postup, který je pro Váš pár vhodný.


Partnerská terapie PRAHA

je vhodná pro sezdané i nesezdané páry. Předpokladem je nestrannost psychoterapeuta. Důležitá je aktívní účast obou, někdy je vhodné pracovat s každým partnerem odděleně.

Mediace

při řešení konfliktů, vedení dialogu mezi dvěma účastníky, kteří obtížně hledají společnou dohodu, konsensus. Často využívaná služba manželi, kteří směřují k rozvodu a kontakt s právníky chtějí minimalizovat.

Cyklus pro páry

tento cyklus je vhodný především pro ty, kteří chtějí rozvíjet lásku v rámci partnerského vztahu a vědí, že nejen auto zaslouží stálou poroznost a péči. Lze ho však využít i pro páry, které prožívají akutní krizi vztahu


Manželská poradna PRAHA

skutečně mne těší, když dostanu např. takové emaily:
„… Taky moc děkuju za pomoc při konzultaci. Bylo užitečné pojmenovat si některé věci v našem manželství. Myslím, že nám oběma to pomohlo…“

„… ta cvičeníčka nám pomohla, skutečně se méně hádáme a já se skoro nerozčiluju …zas bychom se rádi objednali… “

„…nemyslel jsem si, že by nám nějaká manželská porada mohla pomoci, příjemně jste překvapila… po odchodu jsem ještě hodně přemýšlel …“